Nadal wiele osób w naszym kraju wychodzi z tego założenia, że dom drewniany jest w zupełności kiepskim rozwiązaniem. Jednakże autentycznie jest tak, iż bez chociażby cienia wątpliwości drewno ma sporo zalet i zasadniczo jest najbardziej wskazanym rodzajem budulca. Pomyślmy w kolejnej części owego tekstu który gatunek drewna naprawdę warto wybrać do budowy domu.

Dom z jodły czy z sosny ?

Choć jodła albo sosna cechują się znaczącą ilością atutów, to tak czy siak trzeba napisać w jednoznaczny sposób, że to modrzew jest najbardziej wskazany. Chociażby z tej przyczyny, że modrzew jest piękny.

Upodobania są bardzo różne, lecz chyba wszyscy się zgodzi, iż no co jak co, ale ciężko doszukać się wad w owym zakresie? Oprócz tego jest bardzo porządnym materiałem, wielce uodpornionym. Modrzew pachnie, co także jest ogromną zaletą. To jasne – modrzew to taki gatunek, który zapewnia wszystko to co najlepsze, ale jest relatywnie wygórowany pod względem finansowym. Mimo wszystko jak najbardziej warto!

Wcale nie jest powiedziane, że inne typy drewna są najzupełniej niegodne zainteresowania i trzeba stawiać tylko na modrzew, ale ogólnie wiele w tym prawdy. Specjaliści potwierdzają, iż modrzew to strzał w dziesiątkę.