To niesamowicie istotna kwestia, aby nasz dom był dobrze ocieplony. Choćby z tego powodu, że przecież świetnie ocieplony dom sprawia, że płacimy mniej na zużycie energii. Do tego nie zapomnijmy, iż tylko docieplona nieruchomość będzie mogła stać przez długi okres czasu w nienaruszonym stanie. Czyli w skrócie – trzeba docieplić własny dom! I postaramy się w owym krótkim tekście nakreślić odrobinę na temat materiałów, które są najlepsze do ocieplania budynku.

Wełna – charakteryzuje się dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Oprócz tego jest ponadprzeciętnie trwała i odporna na wszelkiej maści odkształcenia. Na sporą uwagę również zasługuje to, że jest niepalna, i nie wydaje żadnych szkodliwych substancji. Ciężko nie docenić także, że przecież tłumi ona dźwięki.

Styropian – bardzo popularny izolator, pewnie każdy akurat to wie. Należy na samym początku powiedzieć, że styropian charakteryzuje się wytrzymałością. Nierzadko możemy gdzieś usłyszeć, iż jest inaczej, ale prawda jest taka, że solidny styropian jest mega wytrzymały. Cechuje się także długowiecznością, a więc nie zakładajmy, iż dojdzie do sytuacji, w której będzie mega kłopot po niedługim czasie z jego ogólnym stanem.

rolety styropian wełna ciepłe

Jeśli przeprowadzamy montaż rolet warto sprawdzić grubość styropianu.

Jeśli już wybierać, to jednak wełna jest bardziej odpowiednim materiałem. Jednakże ta różnica nie jest aż tak spora.