Firma Belatece wpadła na pomysł współprojektowania ogrodzeń przez klientów. Firma ta od wielu lat jest znana z produkcji ogrodzeń z drutu, a teraz oferuje panel ogrodzeniowy, który może być modyfikowany z gustem i oczekiwaniami użytkowników.

Zenturo to nowy rodzaj panelu ogrodzeniowego o wysokiej jakości, który jest wykonany z ocynkowanego, mocnego drutu w powłoce PVC. Wzór panelu jest złożony z podwójnego drutu, który jest ułożony naprzemiennie, co sprawia, że ogrodzenie jest bardziej sztywne oraz umożliwia jego wypełnianie. Wypełnienia mogą nadać ogrodzeniu ozdobny charakter, ochronny lub prywatny, a będzie to zależeć od oczekiwań samego użytkownika.

Do wyboru są trzy warianty wypełnienia paneli, a jednym z nich będą piksele, które są innowacyjnym rozwiązaniem w segmencie ogrodzeń.

Piksele to nic innego, jak elementy z tworzywa sztucznego, które mają kształt prostokątów lub kwadratów i dają się łatwo zamocować na wcisk do paneli, tworząc wzory. W ten sposób można uzyskać niezwykle oryginalny i indywidualny charakter ogrodzenia, ponieważ możemy zbudować z pikseli np. nazwę ulicy, numer domu, czy każdy inny, niepowtarzalny wzór. Dobrym rozwiązaniem i dość znanym może być wypełnienie taśmą Flexo, szczególnie, kiedy zechcemy nadać naszej posesji bardziej prywatny charakter, odsłaniając się od ruchliwej ulicy.

Taka taśma do paneli jest zrobiona ze sztucznego tworzywa za pomocą której można stworzyć pasy na ogrodzeniu poprzez przeplatanie siatki panelu w kierunku poziomym i pionowym. Jeśli cenimy sobie bezpieczeństwo oraz zacisze, producent proponuje wypełnienie taśmą Perfo, która jest perforowaną taśmą ze stali nierdzewnej i wsuwa się ją pionowo. Tak wypełniony panel jest doskonale wypełniony, gdyż nie będzie można wsunąć stopy, a zatem wspiąć się po ogrodzeniu również.

Taki panel może zapewniać mieszkańcom prywatność, prezentując się stylowo i oryginalnie poprzez metaliczny blask, jaki nadaje mu użyta taśma. Każde z wypełnień można stosować na panelu częściowo, bądź całkowicie, co będzie zależeć od gustu właściciela. Podstawowymi barwami paneli Zenturo są zielony i antracytowy, a w innych kolorach będą dostępne na specjalne zamówienie. Analogicznie będziemy dobierać barwy, gdy zdecydujemy się na piksele, bądź na taśmę Flexo, dzięki czemu możemy uzyskać harmonijną całość. Uzupełnieniem paneli mogą być bramy skrzydłowe i przesuwne z linii Bekafor. Przekonamy się, że wypełnienie w postaci Zenturo nie nastręcza problemów, toteż obejdziemy się bez dodatkowych akcesoriów pomocniczych.

Polecana firma: Roletowo Rolety Wewnętrzne.