Niezależnie od tego, czy potrzebujemy ogrodzić dom i jego otoczenie, czy sam ogród, nieodzowne będą do tego płoty ogrodowe, drewniane, klasyczne, po prostu tradycyjne ogrodzenia.

Są to na ogół bardzo proste konstrukcje, często sztachetowe, właściwie najczęściej spotykane, ale także bardziej wyrafinowane, tak zwane myśliwskie, ewentualnie z lameli, bardzo ciekawych, o interesującym wzornictwie, chociaż nie zawsze pasującym do całości. Proste ogrodzenie drewniane , jeśli jest wykonane starannie, dobrze wykończone, potrafi dodać uroku ogrodzonej posesji, stanowiąc całość z otoczeniem. Tradycyjne to rzędy drewnianych sztachet, zwykle przypominających ołówki z zaostrzonymi końcówkami.

proste ogrodzenie poznań

Na ogół wyglądają tak naturalnie, że nie wyróżniają się na tle otoczenia, chociaż dyskretnie podkreślają urodę domu i całej posesji, łącznie z pięknymi roślinami ogrodowymi. Właściciele posesji, którzy lubią się wyróżniać, mogą z kolei ogrodzić swoją własność ekstrawaganckim ogrodzeniem, wykonanym niebanalnie, na pewno nie tradycyjnie.